Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Формування предметних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу

      У середу,  30 січня  2019 року,  на базі Дитячо-юнацького центру відбувся семінар вчителів художньо-естетичного циклу  з теми  «Формування предметних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу».

    В роботі семінару взяли участь вчителі музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури, завідувач районним методичним кабінетом Олег Матковський,  учні 11 класу Кельменецького ліцею-опорного закладу.

     Олег Віссаріонович відкрив роботу семінару і зазначив, що основна мета предметів художньо-естетичного циклу  - захопити  сучасних учнів мистецтвом, зацікавити їх настільки, щоб з’явилося бажання самостійно більш ширше познайомитися з мистецькими шедеврами.

    Євгенія Яцишена, методист РМК, ознайомила з планом роботи засідання та наголосила, що на сьогоднішньому зібранні вчителі-фахівці продемонструють вміння застосовувати на уроках художньо-естетичних дисциплін емоційне сприйняття музики і творів мистецтва, розкриють роль кольорів  для кращого емоційно-почуттєвого впливу на учнів.

     Майстер-клас «Українська народна пісня в обробці Я. Степового «Грицю, Грицю, до роботи» (розучування); Йоган Брамс «Угорський танець» (слухання). Динамічний та темповий розвиток» провів учитель музичного мистецтва Перковецького НВК Ігор Доманчук. Вчителі музики відчули себе в ролі учнів,  пройшлися етапами уроку, познайомились з формами та методами роботи. Презентація  була гарним доповненням до уроку.

    Вчитель образотворчого мистецтва Кельменецького ліцею-опорного закладу Ірина Швець  глибоко та різносторонньо  розкрила тему «Колір та сприйняття музики і творів мистецтва на уроках художньо-естетичних дисциплін». Вчителька розповіла про поєднання різних кольорів та відтінків, що безпосередньо впливають на психіку, настрої, навколишнє середовище, дала рекомендації щодо використання кольору в одязі вчителя, вказала на діагностичні та педагогічні можливості кольору на уроках образотворчого мистецтва, розкрила вплив музики та кольору  на фізіологічну систему учнів,  на здоров’я та розвиток особистості.

    Вдало підібрано вправи для практичної роботи:

- аналіз та опис картин,

- використання різних форм гри при описі репродукцій: «Уявляємо», «Я – герой картини», «Добери прикметники», «Запитання-відповіді»;

- виконання декоративної роботи «Техніка-мозаїка» в поєднанні зі слуханням відповідного музичного супроводу, що відповідає темі вибраної композиції.  

     Кожен учасник семінару отримав «Поради  для вчителя мистецтва», де вміщено рекомендації щодо застосування кольору на уроці,  вказано ряд музичних творів для зняття хвилювання, тривоги, заздрості, озлобленості, заспокоєння, повного розслаблення, зняття втоми.

     Всі з цікавістю слухали виступ учнів 11 класу Кельменецького ліцею-опорного закладу-переможців (І місце) обласного конкурсу «Професія майбутнього».  Презентація та захист проекту були бездоганні. З рук учнів присутні отримали емблеми «Життя в стилі ЕКО АРХІТЕКТУРИ».

      Під час засідання круглого столу «Мозаїка думок» вчителі художньо-естетичного циклу поділилися враженнями від почутого та побаченого.

       Євгенія Яцишена  підвела  підсумки роботи  семінару. Прийнято методичні рекомендації. 
« повернутися до списку новин