Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Формування національно-патріотичних цінностей на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі

    За вікном листопад, але зима вступила у свої права! Природа одягнулася в зимовий одяг і подарувала нам прекрасний настрій.

        Саме на таких піднесених емоціях ми,  вчителі зарубіжної літератури району, 20 листопада 2018 року завітали до Бабинської ЗОШ на  семінар.

Цікавою і методично-обгрунтованою була тема «Формування національно-патріотичних цінностей на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі».

      Цьогоріч Бабинська школа, мабуть,  найбільше з усіх шкіл району зустрічала гостей. Відгуки були найкращі!

      Теплою була зустріч з дирекцією та педагогічним колективом закладу. Чудова аура огорнула нас теплом і затишком. Вразила візитка школи,  в якій учні гідно захистили свої досягнення, ознайомили з цікавим та змістовним життям. Уяскравленням дійства була співпраця учнів, батьків, учителів. Це є прикладом особистісно-зорієнтованого триєдиного навчання (батьки, вчителі, діти). Такий тісний зв’язок – чудовий приклад для підростаючого покоління.

        Цікавою була робота в творчій лабораторії вчителя Катерини Віссаріонівни Паращук, яка запросила нас до семикласників на урок за темою: «В. В. Биков «Альпійська балада. Образи Івана Терешки і Джулії. Представлення сили дружби й кохання світу насильства».

На уроці були зреалізовані змістові лінії літературної освіти:

  • емоційно-ціннісна;
  • літературознавча;
  • розвиток вмінь і навичок читацької діяльності, формування етичної позиції учнів.

Цікавими були прийоми і методи:

  • обери позицію;
  • характеристика образів;
  • робота з цитатним матеріалом;
  • порівняльний аналіз епізоду фільму;
  • палітра емоцій.

Учні отримали знання, а присутні вчителі  – насолоду та задоволення від їхньої роботи. Ноти патріотизму, любові до людей, до своєї країни неньки України звучали упродовж уроку.

       Релаксаційним етапом для учителів семінару був психологічний тренінг «З Україною в серці» - із досвіду методичної скарбнички Малай І. І. – психолога, директора ДНЗ «Іскринка» с. Бабин. Учасники семінару за планом працювали із координатором тренінгу, а саме: співали українські пісні, відповідали на питання,  повязані з Україною, вирішували проблеми разом,  ще раз переконуючись,  «Що один у полі не воїн».

   Іванна Іванівна Малай досягла мети тренінгу, і кожен учасник ще раз усвідомив себе справжнім патріотом своєї Батьківщини, отримавши на згадку  «Сердечко України».

    В актовій залі школи відбувся  виховний захід, приурочений Дню Гідності та Свободи «Герої не вмирають, просто йдуть». Захід зітканий із почуттів, емоцій, образів через сприйняття поезії, музики, танців. Виховної мети досягнуто!

        Учасники семінару активно долучилися до роботи  методичної панорами, обговорюючи урок та виховний захід.

      Євгенія Вікторівна Яцишена, методист РМК, члени журі районного етапу олімпіади по зарубіжній літературі детально обговорили результати та вказали на окремі  недоопрацювання.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій.

   Залишали стіни Бабинської ЗОШ  з хорошими враженнями та гарним настроєм.« повернутися до списку новин