Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Проведено Координаційні ради з питань молодіжної політики та національно-патріотичного виховання дітей та молоді

27 лютого відбулося засідання Координаційної ради з питань молодіжної політики, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк. Участь у засіданні взяли голова Кельменецької районної ради учнівського самоврядування Іван Фейзер та голова учнівського самоврядування Кельменецького ліцею-опорного закладу Василь Сокульський.

В ході засідання заслухано інформацію головного спеціаліста з питань молоді та спорту управління освіти райдержадміністрації Євгена Паламарчука про стан та перспективи молодіжної політики в Кельменецькому районі. Є.Паламарчук акцентував увагу на досить активній діяльності щодо молодіжної політики в районі із залученням учнів та молоді, функціонуванні у мережі Фейсбук сторінки АМК (Активна молодь Кельменеччини), здійсненні підготовчих заходів щодо створення молодіжної ради, необхідності забезпечити функціонування в районі молодіжного центру, пошуку для цього потенційного приміщення, та ін. Зокрема, впродовж 2018 року в рамках акції «Відповідальність починається з мене» спільно із Управлінням ДСНС проведено ряд зустрічей із молоддю. В червні організовано День молоді, в серпні Кельменці приймали молодь програми «Тут і зараз» із східних областей України, у вересні молодіжною працівницею Наталією Долгою проведено тиждень «Мобільності» в с.Бабин, у листопаді проведено 2-й Молодіжний форум Кельменеччини. У грудні ініціативна група молоді здійснила візит до Кам’янця-Подільського, де ознайомилися із роботою молодіжного центру «Loveka» та Кам’янець-Подільської молодіжної ради.

Голова Кельменецької районної ради учнівського самоврядування (РРУС) Іван Фейзер презентував благодійний проект молоді Кельменеччини «Великодні подарунки» для вихованців інтернатних закладів, який триває з 23.02.2019 по 28.04.2019. Зокрема, в ході проекту передбачено збір одягу, взуття, книг, іграшок, канцтоварів та смаколиків, а також довіз зібраних речей до інтернатних закладів м.Хотин.

Про роботу Кельменецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області щодо недопущення продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів на території району доповів Олександр Ганзюк. Домовлено спільно із відповідними службами активізувати роботу робочої групи із рейдовими виїздами в населені пункти, дотримуватися порядку інформування між службами в разі виявлення випадків домашнього насильства тощо.

Про проведення в районі заходів із популяризації здорового способу життя під гаслом «Відповідальність починається з мене» у2019 році інформував Євген Паламарчук.

В ході засідання заслухано інформацію заступника начальника управління освіти райдержадміністрації Жанни Галай про роботу управління освіти районної державної адміністрації з національно-патріотичного виховання за 2018 рік. Як зазначила Жанна Галай, у закладах освіти найпопулярнішими шляхами реалізації національно-патріотичного виховання є проведення виховних заходів, відзначення державних, національних свят, важливих історичних та пам’ятних дат. Організовується проведення зустрічей із військовослужбовцями, випускниками-захисниками, батьками-захисниками – героями АТО/ООС. Результатом системи проведених заходів національно-патріотичного виховання є зацікавленість учнівської молоді щодо служби у Збройних Силах України, готовність до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів та незалежності нашої держави. Так у 2018 році двоє учнів Росошанівського та Бузовицького НВК вступили до військових закладів.

Про налагодження співпраці щодо національно-патріотичного виховання із вчителями предмету «Захист Вітчизни», наданні їм технічної підтримки (навчальної зброї), проведенні районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» акцентував військовий комісар Кельменецького районного військового комісаріату Ігор Шевчук.

Про стан роботи за 2018 рік та перспективи розвитку спортивно-патріотичного клубу «Шершень» доповів голова даного клубу, заступник голови районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Юрій Цуркан.

Про організацію та проведення в районі 5 квітня Буковинського Всеукраїнського соціального благодійного конкурсу-фестивалю національної народної творчості молодих талантів сіл-міст України «Рідний край Україна» ознайомила головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Ірина Керстенюк.

Членами Координаційних рад з кожного питання порядку денного прийнято відповідні рішення.« повернутися до списку новин