Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

На базі Бурдюзького НВК відбувся районний семінар вчителів географії

Практичні роботи є важливим й водночас необхідним компонентом шкільної географічної освіти, обов'язковою складовою навчально-виховного процесу.

Особливу  увагу варто приділяти  практичним  роботам,  які проводяться на місцевості, де учні можуть не тільки навчитись чи поглибити свої знання з географії, але й відчути єдність з природою. Прикладом саме таких практичних робіт у географії є «Окомірне знімання з планшетом невеликої території» та «Робота з топографічною картою на місцевості», де учні формують практичні вміння складати план на місцевості, виконувати елементи полярної і азимутальної зйомок, вимірювати відстані, площі, визначати напрямки, крутизну схилів, одним словом, «читати» місцевість.

3 травня 2019 року на базі Бурдюзького НВК відбувся районний практичний семінар учителів географії з теми: «Виконання практичних робіт по окомірній зйомці місцевості та робота з топографічною картою». У роботі семінару взяли участь завідувач науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Рибчинський Віталій Михайлович, завідувач районного методичного кабінету управління освіти Матковський Олег Віссаріонович, вчителі географії  закладів загальної середньої освіти району, керівники туристичного гуртка дитячо-юнацького центру Назаров Дмитро Борисович, Гура Віталій Борисович та Павлюк Василь Іванович.

Основна частина семінару відбувалась в урочищі «Нефедово», поблизу села Дністрівка, де вчителі географії працювали з географічними та топографічними картами, взяли  участь у практичному занятті окомірної топографічної зйомки місцевості.

Керівниками туристичних гуртків Назаровим Д.Б., Гурою В.Б., Павлюком В.І. та вчителем географії Бузовицького НВК Рементовим Р.М. було проведено практичне заняття «Використання топографічних знань в пішохідному туризмі»(рух за маршрутом з допомогою топографічної карти по контрольних туристичних пунктах) та ряд етапів по проходженню природніх перешкод: навісна переправа, траверс схилу, спуск та підйом по схилу спортивним способом, спуск по схилу за допомогою спускового пристрою(дюльфер).

В ході  теоретичної частини семінару Віталій Михайлович Рибчинський зупинився на особливостях проведення державної підсумкової атестації з географії у 9 класі цього навчального року та детально проаналізував результати  II-го етапу конкурсу «Учитель року-2019» у номінації «Географія».

Підводячи підсумки роботи, вчителі висловили вдячність адміністрації Бурдюзького НВК  за гостинний прийом та вдало продуману організацію проведення семінару-практикуму. За організацію та проведення практичних занять подяка керівникам туристичних гуртків ДЮЦу.

 У кінці роботи семінару обговорено та прийнято ряд рекомендацій. Вчителі географії району висловили побажання більше проводити семінарів практичного спрямування на місцевості та у вигляді екскурсій.« повернутися до списку новин