Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відбулося чергове підсумкове засідання ради районного методичного кабінету

У четвер, 20 червня 2019 року,  у приміщенні сесійної зали районної державної адміністрації відбулося чергове підсумкове засідання ради РМК.    

На засідання запрошувалися: начальник управління освіти райдержадміністрації  Мартинюк Любов Іванівна, заступник начальника управління освіти Галай Жанна Олександрівна, голова районної профспілкової організації працівників освіти і науки Паламар Таїсія Миколаївна, члени ради, заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи.

Начальник управління освіти райдержадміністрації  Мартинюк Любов Іванівна та завідувач районним методичним кабінетом Матковський Олег Віссаріонович  привітали всіх присутніх з початком літніх канікул та відпусток, подякували за плідну та добросовісну працю  і побажали радісного та приємного відпочинку влітку.

Голова ради, завідувач РМК Олег Віссаріонович ознайомив присутніх з порядком денним засідання ради.

Олег Матковський  проаналізував проведену науково-методичну роботу з керівними кадрами та педагогічними працівниками району в 2018/2019 н.р. і зауважив, що значно підвищився рівень методичної  роботи з боку районного методичного кабінету управління освіти. Саме завдяки злагодженій і розуміючій співпраці методистів РМК з директорами, заступниками директорів з НВР та вчителями-предметниками у цьому навчальному році якісно організовано та проведено 59 районних семінарів різного напрямку та фаху, що на 23 семінара більше, ніж у минулому навчальному році. Методична робота була спрямована на розвиток творчої особистості учня, підвищення рівня знань учнів та фахового рівня педагогів.  Головні зусилля було зосереджено на надання реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам, створення творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій.

 

Підводячи підсумки щорічної районної виставки-конкурсу «Педагогічна творчість освітян Кельменеччини-2019», Олег Віссаріонович відмітив активність участі педагогів району у конкурсі та якість і різноманітність поданих ними напрацювань. Так, учителі Перковецького НВК цьогоріч представили на конкурс-виставку 4 методичні напрацювання. 

Про хід виконання заходів щодо року фізики в закладах освіти району проінформувала методист районного методичного кабінету Паламар Т.М., зауваживши, що основними проблемами залишаються недостатній рівень забезпеченості навчально-методичної бази кабінетів фізики та низька результативність учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах.

Євгенія Вікторівна Яцишена у своєму аналізі стосовно виконання заходів щодо року французької мови в закладах освіти району відмітила, що не дивлячись на те,  що в районі французьку мову вивчають учні тільки 5 закладів загальної середньої освіти,  Рік французької мови пройшов насичено та результативно. В школах проведено ряд запланованих заходів з метою популяризації вивчення французької мови як іноземної. Проте, було вказано на недостатню результативність знань учнів на олімпіаді  на обласному рівні.

Жанна Олександрівна Галай детально охарактеризувала впровадження системи виховної роботи в напрямку національно-патріотичного виховання в закладах освіти району. У 2018/2019 навчальному році закладами освіти району було сплановано та проведено ряд заходів з національно-патріотичного виховання дітей та  учнівської молоді. Робота була спрямована в трьох основних напрямках: громадянсько-патріотичне виховання, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання. Робота, що проводиться в закладах освіти району в напрямку національно-патріотичного виховання, забезпечує у підростаючого покоління розвиток патріотичної свідомості й відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті. Даний напрямок роботи систематично висвітлюється на інформаційних сайтах закладів освіти та управління освіти райдержадміністрації.

Про результати роботи з обдарованою учнівською молоддю у 2018/2019 н.р. ознайомила Грицик Анжела Володимирівна і відмітила,  що цьогоріч учні Кельменеччини результативно проявили свої знання та вміння у різних видах змагання: предметних олімпіадах, конкурсі-захисті наукових робіт, спортивних змаганнях різного напрямку та рівня. Так, у Всеукраїнських предметних олімпіадах  - 33 обласні перемоги та 1 перемога на державному рівні; у конкурсі-захисті при БМАНУМ – 5 обласних перемог та 2 перемоги на державному рівні; у Конкурсі ім.Т.Г.Шевченка – 2 перемоги на обласному рівні та 1 перемога на державному рівні; у Конкурсі ім.. П. Яцика – 3 перемоги на обласному рівні. По спортивному напрямку вихованці ДЮСШ та загальноосвітніх закладів району на обласному та міжрегіональному рівнях здобули 63 перемоги. На  державному рівні 16 вихованців вибороли І – ІІІ місця.

 Рибчинський Назарій, учень Кельменецького ліцею-опорного закладу, включений у державну команду України з географії, яка змагатиметься у світовій олімпіаді з географії.

 Статистика перемог свідчить про те, що з кожним роком кількість переможців учнівських олімпіад та конкурсів обласного та державного рівня зростає.

Порадами та рекомендаціями  стосовно збереження та зміцнення здоров'я дошкільнят поділилась Андрущак Лідія Петрівна, яка зауважила, що збереження та зміцнення здоров'я є пріоритетний напрям підготовки дітей до школи.  Лідія Петрівна наголосила на особливу увагу до дітей з боку вихователів та батьків саме у літній спекотний період, у який потрібно дотримуватись оптимального температурного та харчового режиму.

На раді РМК усіх присутніх було ознайомлено з нововведеннями в українському правописі, які відбулись у 2019 році. Яцишена Є.В. детально зупинилась та пояснила основні зміни у правописі.

Гулійчук Дмитро Дмитрович розповів про стан забезпечення підручників у ЗЗСО району на 2019/2020 н.р., давши рекомендації по замовленню підручників у класах профільного навчання, зупинився на особливостях  замовлення підручників та роботи у базі ІSUО.

Підсумковим питанням роботи Ради РМК було розгляд та затвердження напрацювань педагогів району. Заступники директорів з НВР та члени ради РМК мали змогу переглянути та дати рекомендації трьом методичним збірникам.  Радою РМК було затверджено авторські напрацювання          Москви Ніни Мойсеївни., вчителя української мови та літератури Зеленецької ЗОШ;  Ткачук Тетяни Вікторівни, вчителя географії Новоселицького НВК та Платон Людмили Василівни, вчителя початкових класів Новоселицького НВК.

  По завершенні засідання було обговорено та прийнято ряд  рекомендацій.« повернутися до списку новин