Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Освітянський талант нашого краю

                                                                

Чудова професія «ВЧИТЕЛЬ», своєрідна вчительська доля, нелегкий , але святий педагогічний шлях. Справжня вчительська стезя і у Лариси Віталіївни Равлюк, мудрого наставника, щирого порадника як для вчителів Кельменецького ліцею, так і для учнівського колективу.

29 років педагогічного стажу віддано улюбленій професії. Половину з них – присвячено керівним посадам: і заступника директора з навчально-виховної роботи, і директора. Згуртувала навколо себе не просто вчителів, а творчих особистостей, які з натхненням здійснюють викладацьку, виховну, методичну і науково-дослідницьку роботу.

Навчила педагогів працювати не по «стандарту», а в пошуку нового, значущого, цінного. Навчально-виховний процес організовує так, щоб вчителі зробили учнів своїми однодумцями: думати – разом з ними, хвилюватися – разом із ними, бути щасливими - разом із ними.

Лариса Віталіївна багата на ідеї, пошуки, творчість, і щаслива тим, що те, що вона знає і вміє здатна перенести у практичну площину повсякденної роботи з педагогічним колективом.

А ще вона наділена талантом захоплювати, переконувати і вести за собою. У власний світ методично грамотного управлінця охоче впускає всіх, ділиться думками про досягнення, технології, перспективи, проблеми з колегами не лише району, а й області.

Тому закономірно, що на базі Кельменецької школи проводяться різнопланові районні, обласні методичні заходи. Саме в Кельменецькій школі працює школа передового педагогічного досвіду вчителів початкових класів. Під вмілим керівництвом Лариси Віталіївни та її методичним супроводом педагогами, очолюваного нею закладу, складеніта апробовані авторські програми з різних предметів, спецкурсів. Вчителі школи беруть активну участь у районному конкурсі “Педагогічна творчість освітян Кельменеччини”. Майже щороку на Вчену раду ОІППО подаються і затверджуються авторські доробки її підопічних.

В обласному конкурсі на краще шкільне методичне об»єднання вчителів початкових класів, представлені матеріали, відкрите засідання, автором яких була Лариса Віталіївна, відзначено дипломом ІІ ступеня. Таким же дипломом нагороджено шкільний методичний кабінет, завідувачем якого вона була.

Під керівництвом Лариси Віталіївни та чітким методичним спрямуванням її педагогічний колектив постійно бере активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». За останнє десятиріччя в ІІ турі досягнуто переможних результатів. Власним прикладом надихає вчителів на творчу працю, що це є одним із головних обов’язків керівника.

Школа є опорною в районі з питань управлінської діяльності щодо запровадження моніторингу якості освіти, інформаційних технологій в навчально-виховному процесі, організації та проведенні методичної роботи, атестації педагогічних працівників, роботи з обдарованою учнівською молоддю. 

Постійна самоосвіта, знайомство з передовим педагогічним досвідом,діяльністю колег, робота з Інтернет матеріалами…

Вся управлінсько-методична робота спрямована на досягнення мети її життя. Ця мета -Людина, її розвиток, вдосконалення, а в цьому- щастя, заради якого і працює Лариса Віталіївна для всіх учасників навчально-виховного процесу.