Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації

Виховна робота


Шевченківські дні у Вартиковецькій ЗОШ

       Щороку на початку березня людство вшановує пам'ять Великого Кобзаря. Ім'я Тараса Шевченка дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. Тарас Шевченко – символ правди, справедливості, нескореності та великої любові до свого народу. Тому його світлий образ  завжди житиме у наших серцях.

        З нагоди відзначення Шевченківських днів, з 4 по 7 березня, у СЗОШ І – ІІ ст. с. Вартиківці було проведено ряд заходів. Розпочався тиждень урочистою лінійкою. Протягом наступних днів учні мали можливість переглянути тематичну виставку, готували  повідомлення  про життя і творчість поета, брали участь у конкурсі малюнків до творів Шевченка. Та найбільш хвилюючим став конкурс на кращого читця віршів Т. Г. Шевченка. Завершився тиждень підбиттям підсумків та оголошенням результатів конкурсів. 


Звіт про проведення Шевченківських днів

Встань,поете ,подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє  море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує ,поете,

незлим тихим словом!

         Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім`я Т.Г.Шевченка, славетного митця, людини планетарного масштабу.

        У Дністрівському НВК з 01.03 по 06.03.2019 року пройшли Шевченківські дні.

        01.03 проведено урочисту загальношкільну лінійку до 205-ої річниці з дня народження Т.Г. Шевченка «Іду з дитинства до Тараса», яку підготували учні 7 класу (вчитель української мови та літератури А.А. Гацманюк).

Діти вшанували пам`ять Шевченка, взявши участь у виставці ілюстрацій до творів класика «Тобі, Кобзарю».

        Шевченківський березень увінчано конкурсом читців-декламаторів творів Т.Шевченка «У вінок Кобзареві». Кожен із присутніх прочитав улюблений вірш славетного поета.

        Виставку книг про Т.Шевченка та його творів «На сповідь до Шевченка» організовано у шкільній бібліотеці.

        Протягом тижня у кожному класі проведено єдиний тематичний урок  «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки».

        Під час проведення Шевченківських днів до кожного дитячого серця протягнено промінчик розуміння того, що саме Тарас Григорович Шевченко є духовним наставником, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.


Інформація про відзначення 70 річчя В. Івасюка

 В Дністрівському НВК проходив тиждень до 70-річчя з Дня народження Володимира Івасюка з метою ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом відомого українського композитора, розширити уявлення учнів про українську естрадну музику. Адже що, як не щира українська пісня формує національну свідомість, розвиває естетичні смаки та почуття, саме піснею виховується любов до українського слова, гордість за невичерпну скарбницю української культури.

 В Дністрівському НВК було організовано фотогалерею під назвою: «Володимир Івасюк. Галерея пам’яті» , переглянувши яку, учні мали змогу ознайомитися із світлинами самого митця, а також із друзями та родиною.
   Також учні переглянули презентацію «Життя, як пісня» - презентація із біографією Володимира Івасюка, дізнатися більше про його такий стрімкий та милозвучний талант і таку страшну передчасну смерть.
   На виховному заході " Недоспівана пісня Володимира Івасюка" учні розповіли про неймовірний творчий доробок композитора, лунали всесвітньо відома «Червона рута» та милозвучний «Водограй», щемлива «Балада про мальви» та волелюбна «Я піду в далекі гори». Така музика може бути створена лише від серця, від любові до життя, до людей, до матері. Вона така довірлива і щира, природна, справжня, вона стукає у двері кожної української родини, залишається в душах та серцях.


Новорічно-різдвяні свята

21 грудня 2018 року діти пільгових категорій закладів освіти району відвідали новорічну концертну програму підготовану Чернівецьким обласним центром естетичного виховання «Юність Буковини». Присутні у святковій залі з великою цікавістю та захопленням спостерігали за казковим дійством, що відбувалося на сцені, поринаючи у чарівний світ, де завжди збуваються мрії. Несподіваним сюрпризом для дітей стали подарунки від управління освіти райдержадміністрації.


Підсумки проведення Тижня права в Дністрівському навчально –виховному комплексі

Відповідно до плану роботи навчально-виховного комплексу на 2018/2019 навчальний рік , на виконання наказу  від 04.12.2018 року № 211 «Про проведення Тижня права».

 З 10 по 14 грудня  2018 року  в закладі проведено Тиждень права. Метою якого було  спрямувати  та  поглибити знан ня учнів про їх права, зазначені в державних документах, зокрема в Конституції України.

 Тиждень  розпочався відкриттям лінійки, на якій вчитель правознавства, Тимчик Н.В., коротко ознайомила з планом  та історією започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права.

Цьогож дня , 10 грудня, вчителем правознавства проведено єдиний урок для учнів 1-9 класів «Права людини», мета якого - закріпити і поглибити правові знання та навички учнів, сприяти поширенню правової культури, формувати почуття поваги до людей, які охороняють правопорядок та спокій у суспільстві.

     Протягом тижня учні брали активну участь у конкурсі малюнків, плакатів « Ні насильству в суспільстві», « Мої права».

         Бібліотекарем Грифлюк Т.В. оформлено виставку літератури на  право-освітню тематику.

Класним керівником 9 класу Грифлюк О.В. проведено годину спілкування  «Я маю право». Метою якої було узагальнити знання дітей про Їхні права.

Для учнів 8 класу, класним керівником Яцишеним Б.Л. проведено виховну годину «Права свої знай – та про правила й обов’язки не забувай».

Класний керівник 7 класу Гацманюк А.А., для своїх вихованців провела тренінгове заняття на тему «Чи знаєш ти свої права?».

Класним керівником 6 класу Василікою  В.М. проведено годину спілкування  «Правопорушення», мета якої продовжити знайомити учнів із правовими поняттями.

 Класний керівник 4 класу Костюк І. І., для учнів 2,4 класу провела виховний  захід «Наш закон – наша сила». Мата якого узагальнити знання дітей про їхні права та обов’язки, формуваи правову свідомість

Для учнів 3 класу , класний керівник Крушенівська  М.М. провела урок – подорож з казковими  героями.

 Учні 7 – 8 класів переглянули відеофрагмент «Права та обов’язки учнів »

Педагогом-організатором Стрельчук А.О. проведено вікторину «Захист прав дитини- це перщ за все  завдання держави »

Всі класні колективи протягом тижня були  активними, творчими і креативними. Переможці конкурсів та вікторин нагороджувалися листами-подяками та грамотами. 

    Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства.


Не знання законів не звільняє від відповідальності

Саме  під  таким  гаслом  в Перковецькому   навчально- виховному   закладі  проходив  Всеукраїнський  тиждень  права. 

Відповідно   плану  заходів  тематичного  тижня   в  перший  день класними керівниками   проведено   єдиний  урок  права  «Права  дитини». Для  учнів   1-4  класів    педагогом -  організатором  Іванською М.С.  проведено  виховну  бесіду  «Що  заважає  бути  дітям  вихованими?».  Для  учнів  5-8  класів  заступник  директора  з  навчально – виховної  роботи Дереторська І.А.  провела  науково – практичний  семінар на  тему:  «Наші  права  і  наші  обов’язки»,  тренінгові  заняття  з  учнями  5  класу  з  метою  здруження  учнівського  колективу  та  виховний  урок «Ви  захищені  законом».  Також  протягом всього тижня  працювала   інтерактивна  дошка  цікавої  інформації  щодо  прав  дитини, тематична  виставка  літератури, ігрові  перерви  для  молодших  школярів, рейд «Дисципліна  і  порядок», проведений  членами  учнівського  комітету. Всі  заходи  проводилися  з  метою профілактики  правопорушень  серед   всіх  учасників  навчально -  виховного  процесу.